Ako sa vám páči táto stránka? Je vám všetko zrozumiteľné alebo by ste na nej niečo upravili? Vaše nápady nás naozaj zaujímajú.

Hodnotenie
Počet hodnotení: 102

Časté otázky

Na tejto stránke nájdete odpovede na otázky, ktoré sa pýtate najčastejšie. Možno vám tiež ušetria čas.

? Mám chybu v daňovom priznaní
 1. Aplikácia neberie do úvahy daňové odpočty. Odporúčame vrátiť sa k vášmu priznaniu cez voľbu " Opraviť údaje". Po načítaní aplikácie skontrolujte, či ste v kroku 1 označili políčka pre jednotlivé odpočty (deti, dôchodkové sporenie, atď.). Doplňte údaje a opravené priznanie vám obratom zašleme na email.
 2. Vaša aplikácia mi zle vypočítala daň. Je ťažké týmto spôsobom zistiť, kde je chyba. Bude lepšie, ak nám na podpora@onlinepriznanie.sk pošlete popis problému, teda kde si myslíte, že je chyba, spolu s označením riadku , ktorého sa chyba týka. Priznanie necháme skontrolovať našimi účtovníkmi a ozveme sa vám späť.
 3. Bol som nezamestnaný, ale v aplikácii na to nie je kolónka. Je to správne. Podpora v nezamestnanosti sa nezapočítava do daňového priznania.
 4. Môžem sa spoľahnúť, že daňové priznanie je v poriadku? Aplikáciu sme pripravili tak, aby bola zrozumiteľná aj pre laika. Nevieme odhadnúť, či ste vyplnili príslušné riadky podľa pokynov, a nemôžeme teda zistiť, či máte DP vyplnené správne. Ak máte pochybnosti, ponúkame konzultáciu s daňovým poradcom. Cena je 16 €/hod.
? Mám problém s platbou
 1. Poslal som SMS, ale nedostal som žiadny kód. Je možné, že na vašom mobile nemáte aktívnu službu "premium SMS" (časté u firemných mobilov, alebo niektorých tarifov). Odporúčame zavolať svojmu operátorovi a požiadať ho, aby túto službu aktivoval. Potom sa môžete opäť vrátiť k linku s vašim daňovým priznaním a zaplatiť. Alebo jednoducho zaplatiť kartou.
 2. Zaplatil som SMSkou, ale priznanie je stále zamknuté. Na výpise operátora vidím, že suma bola strhnutá. Pošlite nám email na podpora@onlinepriznanie.sk a uveďte telefónne číslo, z ktorého ste platili. Platbu overíme u operátora a priznanie vám pošleme obratom.
 3. Zaplatil som kartou, ale priznanie je stále zamknuté. Na výpise z banky vidím, že suma bola strhnutá. Pošlite nám, prosím , email na podpora@onlinepriznanie.sk s kópiou bankového výpisu, na ktorom je platba zobrazená. Priznanie vám pošleme obratom.
 4. Omylom som zaplatil dvakrát. Peniaze vám vrátime na účet. Pošlite nám email na podpora@onlinepriznanie.sk a uveďte zákaznícke číslo CID, spolu telefónnym číslom (z ktorého ste zaslali platbu SMSkou) alebo bankovým výpisom so zobrazenou platbou, a vaše číslo účtu. Po overení platieb vám jednu z nich vrátime, zvyčajne do 48 hodín.
 5. Nie je možné zaplatit kartou. Ak ste si istí, že máte na účte dosť peňazí, môže byť problém na strane Slovenskej sporiteľne. Môžete platbu skúsiť opakovať za chvíľku, alebo zaplatiť prevodom na účet. Inštrukcie nájdete na stránke po neúspešnej platbe, ale cena je vyššia o manipulačný poplatok 1 €.
? Chcem si opraviť daňové priznanie
 1. Zaplatil som za daňové priznanie, ale zistil som, že v ňom mám chybu a potrebujem ho opraviť. Nie je problém: priznanie môžete opravovať, a to aj po zaplatení. Každé ďalšie vám pošleme na mail zadarmo. Editovať nie je možné iba osobné údaje (je určené pre jednu osobu).
 2. Ako mám opraviť priznanie, ak som zabudol niečo doplniť? Otvorte si opäť vaše priznanie a v okne v hornom ľavom rohu zvolte "Opraviť údaje". Otvorí sa vám vaša aplikácia, kde si môžete údaje skontrolovať, doplňovať alebo vymazávať.
? Mám problém so stiahnutím alebo tlačou
 1. Vytvoril som si priznanie, ale nemôžem ho nájsť. Stačí, ak nás skontaktujete na podpora@onlinepriznanie.sk a uvediete email, na ktorý ste si svoje priznanie nechali zaslať. Dohľadáme ho v systéme a obratom vám ho pošleme. Takisto je možné dohľadať a zaslať vám priznania aj za iné roky.
 2. Daňové priznanie sa mi nedarí stiahnuť. Je možné, že nemáte nainštalovaný Adobe Reader. Doporučujeme si ho preto stiahnuť alebo otvoriť na inom počítači.