Ako sa vám páči táto stránka? Je vám všetko zrozumiteľné alebo by ste na nej niečo upravili? Vaše nápady nás naozaj zaujímajú.

Hodnotenie
Počet hodnotení: 102

Určite sami, komu poukážete 2 %

Nepredstavuje to pre vás žiadne výdavky navyše.

Čo znamená "darovať 2 % dane"?
  Pokiaľ platíte dane, môžete sami rozhodnúť o použití 2 % (prípadne 3 %) z vašej dane odvedenej štátu za predchádzajúci rok. Peniaze tak môžete poskytnúť v prospech niektorej neziskovej organizácie a podporiť tým dobrú vec. Dôležité je, že vás táto pomoc nič nestojí a s našou aplikáciou ani nezaberie príliš času.

  Poukazovanie dane upravuje Zákon č. 595/2003 Zb. o dani z príjmov, § 50.
Ako postupovať, keď chcete darovať 2 % dane
  Je jedno, či ste zamestnanec, alebo živnostník. Postup pri poukazovaní 2 % dane bude síce odlišný, ale v aplikácii stačí v oboch prípadoch urobiť iba niekoľko jednoduchých krokov.

  Pri vypĺňaní daňového priznania v našej aplikácii si iba zvolíte niektorú z vybraných organizácií. V spracovanom priznaní nájdete už vyplnený príslušný oddiel a pripravený formulár stačí podpísať a zaslať daňovému úradu.

  Môžete darovať aj 3 % z dane, ale iba v prípade, ak ste v danom roku odpracovali ako dobrovoľník 40 hodín v niektorej neziskovke a máte o tom potvrdenie. Potvrdenie, ktoré vám vystaví, je potom nutné priložiť k daňovému priznaniu. Ak zabudnete, daňový úrad vaše 3 % dane nepoukáže.
Chcete využiť aplikáciu k získaniu 2 % daní?
  Využite aplikáciu ako nástroj pre získavanie 2 % daní pre svoju organizáciu. Dostanete od nás link a s aplikáciou, ktorá bude mať predvyplnené údaje pre darovanie 2 % daní vo váš prospech, naložíte podľa vašich možností. Ozvite sa nám emailom: kurbanova@neotax.eu a niečo vymyslíme.